Bądź piękna

om. Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku do mycia głowy wykorzystywano szare mydło, które z uwagi na zasadowy odczyn miało niekorzystny wpływ na włosy - stawały się matowe i trudne do rozczesania. Aby temu zapobiec, stosowano do

Bądź piękna

Historia szamponu do włosów

Słowo "shampoo" pochodzi od nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół, a do Europy trafiło dzięki żeglarzom.

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku do mycia głowy wykorzystywano szare mydło, które z uwagi na zasadowy odczyn miało niekorzystny wpływ na włosy - stawały się matowe i trudne do rozczesania. Aby temu zapobiec, stosowano dodatkowo środki o odczynie kwaśnym, np. ocet.

W 1903 r. Hans Schwarzkopf wprowadził na rynek pierwszy szampon w proszku rozpuszczalnym w wodzie, który dzięki niskiej cenie (20 fenigów za saszetkę) szybko zyskał popularność. W 1908 r. asortyment Szwarzkopfa obejmował już szereg szamponów na bazie jajek, dziegciu i rumianku. Od 1909 r. szampony w proszku produkowano w USA - puszka produktu Canthrox kosztowała 50 centów i wystarczała na 15 myć. Według producenta szampon miał zapobiegać łupieżowi, wypadaniu włosów oraz siwieniu.

W 1927 roku, już po śmierci Swarzkopfa, jego firma wprowadziła na rynek pierwszy szampon w płynie, który natychmiast stał się rynkowym przebojem. W kolejnym roku firma opatentowała pierwszą odżywkę do włosów o nazwie Szwarzkopf Haarglanz.

Na lata 40. XX w. przypadł dalszy rozwój rynku szamponów. W USA pojawił się Lustre-Creme - do jego reklamy producent zatrudnił m. in. Marilyn Monroe i Elizabeth Taylor. Slogan reklamowy brzmiał: "cztery na pięć gwiazd Hollywoodu używa Lustre-Creme". Tymczasem w 1949 r. w sprzedaży pojawił się Schauma Swarzkopf, a jego nazwa (niem. Schaum - piana) stała się w RFN synonimem szamponu.

Pierwszy polski szampon w płynie został wyprodukowany w latach 60. XX wieku - nosił nazwę Finezja, a jego producentem była firma Miraculum z Krakowa. Następnie na rynku pojawił się znany do dziś szampon dla dzieci Bambino. 1


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szampon


Dlaczego warto poddać się zabiegom pozwalającym na usunięcie cellulitu?

Cellulit to bardzo przykra utrata elastyczności skóry szczególnie w takich miejscach, jak uda czy pośladki. Wiele kobiet ma z tym olbrzymi problem. Chociaż istnieje na rynku sporo preparatów, które pomagają w jakiś sposób uelastycznić skórę, to jednak w przypadku nadwrażliwości na jakieś składniki takiego kremu możemy tylko pogorszyć swój stan. W takiej sytuacji warto poddać się zabiegom, które pozwalają na redukcję cellulitu. Trzeba przyznać, że usunięcie cellulitu jest obecnie możliwe właściwie tylko przez taki zabieg. Dzięki skorzystaniu z takiej możliwości wiele kobiet może nie tylko pozbyć się ?pomarańczowej skórki?, ale także często odbudować poczucie własnej wartości.


Najbardziej popularne usługi kosmetyczne

Do najchętniej wybieranych przez klientki gabinetów kosmetycznych zabiegów należą z pewnością zabiegi pielęgnacyjne. Jednymi z najczęściej wybieranych zabiegów jest na przykład oczyszczanie twarzy. Jest to nie tylko bardzo skuteczna forma pielęgnacji, ale także miły sposób na relaks. Oprócz peelingów i masaży różnych części ciała sporą popularnością cieszą się także zabiegi związane z depilacją. Trzeba przyznać, że depilacja wykonywana w gabinecie kosmetycznym jest na pewno o wiele bardziej skuteczna niż depilowanie ciała wykonane w domu. W przypadku innych zabiegów kosmetycznych również trzeba zauważyć o wiele bardziej długotrwały efekt. Nic dziwnego, że klientki chętnie korzystają z manicure i pedicure w gabinetach kosmetycznych.



© 2019 http://smtgdynia.com.pl/