Co powinieneś wiedzieć o słuchu i dlaczego to takie ważne?

a ona wpływ na nasze wybory i decyzje. Nie jest to niczym złym, dopóki nie ma negatywnego wpływu na nasze życie i zdrowie. Często bowiem osoby niedosłyszące wzbraniają się przed wykonaniem profesjonalnego badania słuchu z obawy pr

Co powinieneś wiedzieć o słuchu i dlaczego to takie ważne? aparaty słuchowe
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Twój słuch - Twoje zdrowie

Niejednokrotnie opinia innych ludzi jest dla nas bardzo istotna. Ma ona wpływ na nasze wybory i decyzje. Nie jest to niczym złym, dopóki nie ma negatywnego wpływu na nasze życie i zdrowie. Często bowiem osoby niedosłyszące wzbraniają się przed wykonaniem profesjonalnego badania słuchu z obawy przed koniecznością stosowania aparatu słuchowego. Boją się one zarówno reakcji najbliższego otoczenia, jak i przypadkowo napotykanych osób. Ważna jest jednak świadomość, że jakość i komfort naszego życia zależą on nas samych i to my borykamy się z przykrymi skutkami zaniedbań. Jak każdy z nas wie, zdrowie mamy tylko jedno i należy dbać o nie bez względu na opinię otoczenia. Jeśli rozejrzymy się dookoła, widzimy wiele osób z aparatami słuchowymi bądź na przykład aparatami ortodontycznymi, a tak naprawdę na co dzień w ogóle nie zwracamy na to uwagi. Nie warto więc martwić się na zapas, ponieważ dbanie o własne zdrowie nie jest żadnym powodem do wstydu.


Słuch - kilka podstawowych informacji

Słuch ? zmysł umożliwiający odbieranie (percepcję) fal dźwiękowych. Narządy słuchu nazywa się uszami. Słuch jest wykorzystywany przez organizmy żywe do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia.
Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowym zewnętrznym do błony bębenkowej. Pod wpływem drgań powietrza błona bębenkowa porusza przylegający do niej młoteczek. Drgania z młoteczka są przekazywane na kowadełko i strzemiączko, za pośrednictwem okienka owalnego trafiają do ucha wewnętrznego, gdzie drgania są zamieniane na impulsy nerwowe, które nerwem słuchowym docierają do ośrodków słuchowych w korze mózgowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82uch#S.C5.82uch_cz.C5.82owieka_-_podstawowe_dane


Sprawdź słuch swojego dziecka zanim będzie za późno

W naszym społeczeństwie jest zakorzeniony stereotyp, iż problemy ze słuchem dotyczą osób w podeszłym wieku. W dużej mierze jest on zgodny z prawdą, jednakże jednocześnie powoduje, iż zaniedbujemy kwestię profilaktycznych badań słuchu u najmłodszych. Z powodu tych zaniedbań wady słuchu są wykrywane u dzieci późno, co utrudnia prawidłowy rozwój już od najwcześniejszych lat. Warto więc wybrać się całą rodziną na bezpłatne badanie słuchu, które pomoże nam wykryć ewentualne nieprawidłowości i skonsultować się z fachowcami. Warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ tylko specjalistyczne badanie da nam pewność, iż słuch naszych dzieci rozwija się prawidłowo, co pozwoli im na lepszy start w przyszłość. Wykonywanie regularnych badań nie wymaga od nas ponoszenia żadnych kosztów, oprócz dobrych chęci i poświęconego czasu.



© 2019 http://smtgdynia.com.pl/