Nie ma twojej firmy w Google?Wiele tracisz

Dodane: 29-01-2015 10:12
Nie ma twojej firmy w Google?Wiele tracisz Sposoby na promocję strony w internecie - pozycjonowanie gliwice i kampanie AdWrods. Co lepsze?

Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór fraz to istotna kwestia, gdyż od tego zależy czy nasza strona na daną frazę pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca...sprawa doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co pewnie skończy się brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Nowa branża na rynku - SEO

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest nowa, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz bardzo wiele firm zajmujących się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania. Generalnie to dość łatwe, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy pozycjonowaniu trzeba mieć na uwadze wiele czynników takich jak obszar na który dana witryna zakłada swoją działalność, ilość fraz i wiele innych istotnych rzeczy. Oczywiście SEO jest to proces, więc na efekty trzeba czasami być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest mnogość metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych© 2019 http://smtgdynia.com.pl/