O technikach i metodach grzewczych

nie można jej powierzyć byle komu.Klima nie tylko do chłodzeniaKlimatyzacja może służyć nie tylko do chłodzenia w upalne dni, których latem w Polsce ostatnio nie brakuje. Można...nią również bez problemu ogrzewać pomieszczenia w s

Dodane: 18-11-2015 13:29
O technikach i metodach grzewczych wentylacja gdańsk
Przy odpowiednio wykonanej\zrobionej instalacji cieplnej i wentylacyjnej biurowiec nie może mieć żadnych problemów z niszczejącym tynkiem czy grzybem. Dlatego jest kluczową rzeczą i nie można jej powierzyć byle komu.

Klima nie tylko do chłodzenia

Klimatyzacja może służyć nie tylko do chłodzenia w upalne dni, których latem w Polsce ostatnio nie brakuje. Można...nią również bez problemu ogrzewać pomieszczenia w sezonie jesiennym, a nawet zastąpić nią ogrzewanie centralne.

Jest to mimo wszystko dość wszechstronne urządzenia, ponieważ dobrze dobrane (moc względem wielkości pomieszczenia) może skutecznie regulować temperaturę w biurach i domach. Spełni również inną, ważną funkcję tj. osuszanie powietrza. Ma to o tyle duże znaczenie w miejscach gdzie przechowuje się suche produkty.


Wybór ogrzewania

Kwestia ogrzewania staje się bardzo istotna, gdy zaczyna się jesień. Mieszkańcy bloków martwić się nie muszą (zazwyczaj), jednak sprawa wygląda inaczej w przypadku właścicieli domów wolno stojących.

Muszą oni bowiem wybrać najbardziej wydajną i relatywnie tanią metodę ogrzewania swoich czterech ścian. Piec na węgiel, drewno, gaz? A może ogrzewanie elektryczne, panele słoneczne...
Można też sięgnąć po nowsze rozwiązania, takie jak rekuperacja, która jest na chwilę obecną jedną z tańszych w eksploatacji metod grzewczych.


Rekuperacja

W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz. Wykorzystane ciepłe powietrze lub woda (na odpływach do kanalizacji) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub czysta woda. Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj. wymiennik krzyżowy. W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza przez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych. Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja© 2019 http://smtgdynia.com.pl/