Zdrowa skóra i włosy

m świecie. Woda różana jest popularna w kuchni azjatyckiej od VIII wieku n.e. i stosowana do sporządzania napojów, gotowania mięsa i wyrobu słodyczy (np lassi). Działa tonizująco na skórę. W starożytnym Rzymie woda różana by

Zdrowa skóra i włosy casablanca.sklep.pl

Wikipedia i działanie wody różanej

Woda różana jest produktem ubocznym w produkcji olejku różanego. Pierwotnie wytwarzana w krajach arabskich, obecnie rozpowszechniona niemal na całym świecie.

Woda różana jest popularna w kuchni azjatyckiej od VIII wieku n.e. i stosowana do sporządzania napojów, gotowania mięsa i wyrobu słodyczy (np lassi).

Działa tonizująco na skórę. W starożytnym Rzymie woda różana była używana do kąpieli. Używana jest również w produkcji kosmetyków i perfum.

Bywa stosowana w ceremoniach religijnych (islam, hinduizm).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_różana


Dobroczynne składniki w kosmetykach naturalnych

Jak nawilżyć skórę? Czym zrobić domowy peeling? Jak zwęzić pory? Co jest skuteczne na czerwone naczynka? Tego rodzaju pytania zadaje sobie codziennie wiele kobiet, które chcą poprawić mankamenty swojej urody. Rozwiązanie widzą między innymi w stosowaniu kosmetyków naturalnych, które mają doskonałe właściwości z uwagi na dobroczynne składniki.

Dlatego chętnie sięgają chociażby po kosmetyki orientalne z Maroko albo z rejonów Azji - kosmetyki które wypróbowało na sobie wiele kobiet i dzięki którym uzyskują na co dzień fantastyczne efekty. Mogą być to olejki i kremy arganowe, albo z drzewa oliwnego, może być to masło shea, czy czarne mydło. Rynek oferuje wiele podobnych produktów, które warto wypróbować na swojej skórze.


Wikipedia i podział kosmetyków

Ze względu na część ciała dla których są przeznaczone:

środki do skóry
włosów
paznokci
twarzy
Ze względu na grupę docelową:

dla kobiet
dla mężczyzn
dla dzieci
dla nastolatków
Ze względu na funkcję:

czyszczące
pielęgnujące i ochronne
zapachowe
do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe
Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup. Np: mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki



© 2019 http://smtgdynia.com.pl/